Napoje, koktajle Przepisy

Energetyczny koktajl miętowo-truskawkowy

Mój starszy syn należy do dzieci, które ze wszystkich warzyw i owoców najbardziej lubią.. słodycze 😉 W pewnym momencie doszło do tego, że odmawiał praktycznie każdego owocu czy warzywa. Próbowałam wielu sztuczek, by wprowadzić tego typu produkty na stałe do jego menu.  Strzałem w dziesiątkę okazały się koktajle.

koktajl miętowo-truskawkowy
Energetyczny i orzeźwiający koktajl miętowo-truskawkowy.

 

Młody bardzo lubi biegać, więc opowiedziałam mu o niezwykłych właściwościach koktajlów. Nie da się zaprzeczyć, że dodają siły i witalności, a co za tym idzie – pomagają zwyciężać w zawodach sportowych. To właśnie ten argument trafił w jego czuły punkt. Od tamtej pory koktajle weszły na stałe do jego kulinarnego repertuaru. Każde dziecko ma taki punkt, w który warto celować w imię jego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Już samo przygotowanie składników i wspólne przyrządzanie może być fajną zabawą i przy okazji ćwiczeniem. Kiedy robimy coś z truskawek, zachęcam dzieci do odrywania szypułek palcami. W ruch idą też często takie plastikowe szczypce do szypułek, które bardzo ułatwiają pracę. Odrywanie szypułek to dobre ćwiczenie dla małych rączek, stymulujące motorykę małą.

 Koktajl, który prezentuję to prawdziwy energetyczny zastrzyk. Zwiększa siły witalne i chęć do życia, polecam więc szczególnie tym, którzy zwolnili tempo i nie mają siły, by z przyspieszeniem wrócić na życiowe tory codziennego kieratu 😉

Kiedy sezon na truskawki już minie, możesz użyć mrożonych owoców.

 

ENERGETYCZNY KOKTAJL TRUSKAWKOWO-MIĘTOWY

Składniki:

400 g truskawek

2 banany

100 g mrożonych wiśni

garść liści mięty (ok. 50 g)

garść liści szpinaku (ok. 50 g)

100 ml soku z buraka

1 łyżka soku aloesowego 100%

2 łyżki miodu

1/2 szklanki wody

kostki lodu (opcjonalnie)

 

Wykonanie:

Truskawki myjemy, dzielimy na mniejsze kawałki. Wrzucamy do blendera. Dodajemy pozostałe składniki. Miksujemy przez około 5 minut na gładki mus. Proste, pyszne i orzeźwiające!

Koktajl truskawkowo-miętowy.
Koktajl truskawkowo-miętowy.

 

[FM_form id=”3″]

[instagram-feed]